Jdi na obsah Jdi na menu

Hodnocení úspěšné sezony SK Přerov "B"

5. 4. 2017

Plných 152 dní (24.9.2016 - 25.3.2017) trvala cesta našeho divizního týmu "B" k celkovému vítězství v sezoně 2016/2017.

V 22 utkáních jsme sehráli celkově 320 singlových a 44 deblových zápasů. Nejdelší zápas jsme odehráli v domácím střetnutí s Neředínem "A", který trval 4 hodiny a 15 minut. Naopak nejkratší duel s oddílovými kolegy s týmu "C" trval pouze 1 hodinu a 15 minut.

Získali jsme celkově 80 bodů při skore 214:106. V 19 utkáních jsme zvítězili, v jednom remizovali a dvakrát svým soupeřům podlehli. V domácích utkáních jsme získali 41 bodů (1. místo v soutěži spolu s Neředínem "A") a ve venkovních 39 bodů (1. místo společně s Čechovicemi). V domácí duelech jsme měli skore 107:44 a ve venkovních 107:62. Absolovovali jsme 10 výjezdů ke svým soupeřům (nejdelší do Jeseníka 133 km a nejkratší do Buku 7 km).

Nejvíce nás v soutěži potrápil Zdeněk Šťastný z Čechovic, který nás porazil v 7 z 8 singlových duelů. Naopak velmi se nám dařilo v soubojích s divizní jedničkou Jakubem Chalupou z Neředína, který získal pouze 3 body z 8 zápasů v duelech s našimi hráči.

Za náš tým nastoupilo celkem 6 hráčů a vedli si takto:

Nejvíce bodů pro náš tým získal Adam Soukup, který zvítězil v 50 siglových a 13 deblových zápasech při úspěšnosti 75,76%. V celkovém hodnocení jednotlivců obsadil 6. místo. Nejsilnějším okamžikem byl vynikající výkon v Neředíně, kde získal 4,5 bodu a měl zásadní podíl na klíčovém vítězství. I v dalších zápasech byl ovšem rozdílovým hráčem a patřil jednoznačně k pílířům týmu. Nejúspěšnějším našim hráčem se stal Ondřej Skalský, který získal 28 singlových a 7 deblových bodů při úspěšnosti 77,78%. Stal se tak divizním hráčem číslo 5. Klíčovým jeho počinkem se jeví neporazitelnost v duelech s Neředínem, kde získal plných 8 bodů a stejně jako Adam rozhodoval tyto souboje. Lukáš Valašík připsal v soutěži pro svůj tým 48 singlových a 9 deblových bodů při úspěšnosti 71,64% (divizní hráč č.9). Zažil nejlepší sezonu v životě, když například uhrál 4,5 bodu v Jeseníku. Mezi dalšími dobrými výsledky vyčnívají dva získané duely s divizním lidrem Jakubem Chalupou, které významě přispěly k celkovému triumfu v divizi. Matador Svatopluk Maděrka získal 35 bodů ve dvouhrách a 14 bodu ve čtyřhrách při úspěšnosti 61,40% (nejlepší deblový hráč týmu a divizní dvacítka). Nejsilnějším okamžikem Svatoplukova výkonu se jeví klíčová bitva v Čechovicích, kde porazil Jaroslava Šťastného a tím posunul svůj tým k vítězství. Milan Šoc, který získal 22 bodů v singlech a 8 v deblech (divizní hráč č.19) při úspěšnosti 62,86% sehrál důležitou roli. Pokud někdo ze sestavy vypadl dokázal ho neprosto spolehlivě nahradit a tím se nemohl pochlubit žádný jiný tým v soutěži. To byla jeho největší síla a přínos pro tým. Jiří Netesal zvítězil ve 4 zápasech ve dvouhře v jednom v deblu. Jirka pomohl ke dvěma důležitým a velice těsným vítězstvím v Postřelmově a Mohelnici.

Sezonu je nutné vzhledem k postupu hodnotit jedině pozitivně. Rozhodla kvalita a vyrovnanost týmu (3 hráči do desítky a 5 hráčů do dvacítky hodnocení soutěže - tím se nemohl pochlubit žádný jiný tým). Lze si jen přát, aby jsme podobných sezon a úspěchů zažívali co možná nejvíce.

Lukáš Valašík, kapitán týmu "B"

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Olda BEREZA - gratulace

5. 4. 2017 20:06

super